Uanset om det er i hele Tyskland eller internationalt:

Kaffe strømmer gennem vores årer.

Der er kun én ting for vores team på Coffema: Kaffe! Morgen, middag, aften.

Ikke desto mindre kan vi sove godt – fordi vores salg er overalt i Tyskland og i flere europæiske lande
og vi er endda repræsenteret i Mellemøsten og har partner-organisationer i yderligere 52 lande verden over.

Rigtig god kaffe. For alle. Overalt.

Vores salg i Tyskland

Du skal blot kontakte kontaktpersonen fra din region: Sammen finder vi den rigtige
løsning – individuelt for dig og din virksomhed.

Shape
Baden-Württemberg

Kontakt person: Philipp Marinovic
Röntgenstraße 45
71229 Leonberg
+49 (0)173 / 6198 286
philipp.marinovic@coffema.de

Shape
Berlin

Kontakt person: Jennifer Görke
Nonnendamm 35
13627 Berlin
+49 (0)173 / 6191 459
jennifer.goerke@coffema.de

Shape
Bonn / Köln / Koblenz

Kontakt person: Stephan Stöver
Im Waldteich 25
46147 Oberhausen
+49 (0)173 / 6198 242
stephan.stoever@coffema.de

Shape
Bremen / Hannover

Kontakt person: Frank Neitzel
Baumarktstraße 7
30823 Garbsen
+49 (0)173 / 6191 770
frank.neitzel@coffema.de

Shape
Dresden

Kontakt person: Kerstin Kraneis

+49 (0)173 / 619 8235
kerstin.kraneis@coffema.de

Shape
Frankfurt

Kontakt person: Andrea Lippert
Am Sandborn 14
63500 Seligenstadt
+49 (0)173 / 6198 202
andrea.lippert@coffema.de

Shape
Frankfurt

Kontakt person: Nina Holzfeind
Am Sandborn 14
63500 Seligenstadt
+49 (0)173 / 6198 297
nina.holzfeind@coffema.de

Shape
Hamburg

Kontakt person: Michael Jacobi
Obenhauptstraße 7
22335 Hamburg
+49 (0)173 / 6198 210
michael.jacobi@coffema.de

Shape
Kassel / Gießen

Kontakt person: Jörg Hesse
Artilleriestraße 5
34117 Kassel
+49 (0)173 / 6198 345
joerg.hesse@coffema.de

Shape
München

Kontakt person: Ismail Görk
Hansastraße 49
81373 München
+49 (0)173 / 6198 238
ismael.goerk@coffema.de

Shape
Münsterland

Kontakt person: Markus Knüwer
Im Waldteich 25
46147 Oberhausen
+49 (0)173 / 6198 206
markus.knuewer@coffema.de

Shape
Nürnberg

Kontakt person: Thomas Fink
Bachstraße 18
90513 Zirndorf
+49 (0)173 / 6198 344
thomas.fink@coffema.de

Shape
Oberhausen

Kontakt person: Christian Brune
Im Waldteich 25
46147 Oberhausen
+49 (0)172 / 6231 120
christian.brune@coffema.de

Shape
Oberhausen

Kontakt person: Arno Tosta
Im Waldteich 25
46147 Oberhausen
+45 (0)173 / 6198 222
arno.tosta@coffema.de

Shape
Schleswig-Holstein

Kontakt person: Stefan Hoffmann
Obenhauptstraße 7
22335 Hamburg
+49 (0)173 / 6198 346
stefan.hoffmann@coffema.de

Vores Key Account
Management.

Shape
Bageri, fødevare grossister, fritid & kommerciel catering

Kontakt person: Hendrik Reineke
+49 (0)173 / 6198 201
hendrik.reineke@coffema.de

Shape
Hotelvirksomhed

Kontakt person: Philipp Nicklisch
Röntgenstraße 45
71229 Leonberg
+49 (0)173 / 6198 302
philipp.nicklisch@coffema.de

Shape
Mobil gatering

Kontakt person: Ralf Richter
Nonnendamm 35
13627 Berlin
+49 (0)173 – 6198 209
ralf.richter@coffema.de

Shape
System catering, catering firma & arbejdsplads

Kontakt person: Patrick Servadio
Obenhauptstraße 7
22335 Hamburg
+49 (0)173 / 6198 349
patrick.servadio@coffema.de

Vores agenturer –
fra Danmark til Dubai.

Shape
Danmark

Kontakt person: Michael Johansen
Coffema International ApS
Bygmarken 12
3520 Farum
Danmark
Tel.: +45 31234090
E-Mail: info@coffema.dk
Website: www.coffema.dk

Shape
Dubai

Kontakt person: Markus Hacker
Coffema International General
Trading L.L.C.
PO.Box 214292
Dubai, UAE
Tel.: +971 4 3386401
Fax: +971 4 3386402
E-Mail: info@coffema.net
Wesbite: www.coffema.net

Shape
Nederlandene

Kontakt person: Jan van Casteren
Coffema B.V.
De Weegschaal 11 A
5215 MN‘s-Hertogenbosch
Nederlandene
Tel.: +31 73 6137579
Fax: +31 73 6142179
E-Mail: info@coffema.nl
Website: www.coffema.nl

Shape
Polen

Kontakt person: Marek Frankowicz
Coffema International Poland Sp. z o.o.
80-126 Gdańsk
ul. Piekarnicza 12a
Polen
Tel.: +48 58 3263450
Fax: +48 58 3263452
E-Mail: Coffema@coffema.pl
Website: www.coffema.pl

Shape
Schweiz

Coffema Swiss
Buchental 11a
9245 Oberbüren
Schweiz
Kontakt person: Migg Frei
Tel.: +41 79 200 48 98
E-Mail: Service@coffema.ch
Website: www.coffema.ch

We keep your business awake.

×